EŞYA PAKETLEME

Eşya Paketleme hizmeti evden eve nakliyat hizmetinin en önemli bölümüdür. Yavuz Doğan Nakliyat Hizmetleri'nin uzman taşıma personellerinin titiz çalışması ile eşyalarınız darbelere ve taşınırken yaşanacak olan sarsıntılara dayanıklı olsun diye balonlu naylonlarla paketlenmektedir. Yavuz Doğan Nakliyat Hizmetleri sayesinde eşyalarınız olumsuzluklara karşı güven altında.

Eşyalarınıza evden eve nakliyat hizmeti sırasında zarar gelmemesi için en doğru paketleme seçimi yapılır ve dikkatlice eşyalarınız paketlenir. Yeni evinizde veya iş yerinizde de aynı özenle eşyalarınızın paketleri açılarak yerlerine yerleştirilir.

eşya paketlemeeşya ambalajlamaeşya nakliyat

Yavuz Doğan Nakliyat Hizmetleri'nin uzman ve tecrübeli personelleri, özenle kırılma tahlikesi olan cam eşyaları, mobilyaları eklenti yerlerinden sökerek paketler ve taşıdıkları yerde tekrar birleştirirler. Bu şekilde eşyaların taşınmasında oluşabilecek hasar durumu sıfıra indirilmektedir.

İyi tekniklerle ve doğru materyaller ile paketleme kolay taşıma anlamına gelebilir, fakat en önemlisi uygun paketleme ile değerli eşyalarınızı kırılmalara veya diğer olumsuzluklara karşı önlem anlamına gelebilir.

eşya nakliyat paketlemeeşya taşımacılık paketleme


Ağır veya Hafif Maddeler ve Kırılabilir Maddeler İçin Genel Paketleme Teknikleri Aşağıda Listelenmiştir.


  • Baş temel kural-hafif maddeleri büyük kutulara, ağır maddeleri ise küçük kutulara paketleyiniz. Ağır olan kutunun taşıması zordur.
   Bir kutunun içine 30 kg kadar doldurabilirsiniz.

  • Konteynır'ın üstüne paket koymayınız. Küçük olsa bile koymayınız. Kutuları çok ağır yapmayınız,
   zorlanmadan taşınmaz hale getirmeyiniz ve sürekli unutmayınız ki kutuları sırtınızda değil ayaklarınızın  desteğiyle taşıyınız.

  • Kutulara paketlerken, ağır maddeler altta ve hafifler, daha kırılganlar üst tarafa konmalıdır.
   Benzer şekillerdeki ve ağırlıktaki grup maddeleri, birbirine sürtünüp zarar vermesini önlemek için, küçük kağıt parçaları ile desteklenmelidir.

  • Tepedeki paketleme kutuları, üst üste yığıldıkları zaman ezilmekten korur.
   Tüm kutuları mümkün olduğunda küçük kağıtlarla, buruşmuş kağıtlar, havlularla, doldurun. Boş yerleri bunlarla doldurmanız
   kırılmayı ve ezilmeyi engeller. Kutuların tepelerinin ve kenarlarının esnemeyeceğininden ya da çökmeyeceğinden emin olun.

  • Küçük kırılabilir maddeleri paketlerken, her birisini tek tek paketleme kağıtları ve küçük kağıtlarla doldurunuz.

  • Kutuyu, kırılabilir maddelerle beraber kağıt parçalarla, çarşaflarla, örtü ve küçük yastıklarla doldurun. Bu kutunun içerisinde
   yer değiştirmeyi, sürtmeyi ve kırılmayı sağlar. Eşyaları sıkışık paketlemeyin fakat kutuyu salladığınız zaman içindekiler sallanmasın.

 • Kırılabilir maddelerle doldurulan kutular mutlaka işaretlenmelidir. Kırılabilen maddelerin kutuları, diğer kutuların üstünde olmalıdır.